MRAVENCI

Krmení

Krmení

Co dávat mravecům v různé fázi vývoje?

Mladé královny

Krmíme medovicí (med s voda v poměru 1:3). Nakapeme na kraj zkumavky trošku medovice. Né více, než je velikost hlavy královny. Některé královny jsou vykrmené ještě z původního mraveniště a nepotřebují jíst. Je dobré jim medovici nabýdnout a pokud nechtějí nic se neděje.

Královna s dělnicemi

Jako krmení je nejlepší hmyz a medovice. Samotný med není vhodný. Mravenci by si ho museli naředit a odčerpávali by tak vhlkost z formikária. POZOR Medová voda časem tuhne. Což není problém pokud jí mravenci pijou, ale najdou se i jedinci kteří se v tom musejí vykoupat. Nedávejte proto nikdy víc než kapičku. Krmení pouze medovicí také neni vhodné. Mravenci potřebují hmyz a ten není težké sehnat. Já používám ke krmení larvy much. Seženete je v každém obchodě pro rybáře, nebo ve zverimexu. Jedno balení červů za 15Kč vám vydrží i 2 měsíce. Takže žádný velký peníze za potravu. Můžete také zkusit salámy, piškoty, nebo ovoce. Každý druh je jiný a tak chce sledovat co jim chutná a co ne. Mým Myrmica rubra docela zachutnala smažená ryba. A občas jim můžete dát kapičku šťávy, tou většinou nepohrdnou.

Zimování

Některé druhy potřebují přes zimu dokrmovat. Stačí jednou za týden dát královně, nebo kolonii ve formikáriu trošku medové vody a zkontrolovat vlhkost. Tu je nutné udržovat i přes zimu.

http://zbysek-mravenci.webgarden.cz/