MRAVENCI

Odchyt

Chcete založit novou kolonii? Scháníte novou kálovnu?

Tady se dozvíte kdy a jak nejlépe sehnat mladou královnu :


1. Nejjednoduší variantou je sehnání mladé královny během rojení. To se odehrává několikrát do roka a to nejčastěji během léta. Já si takhle našel královnu koncem srpna. Všude je mnoho okřídlených samiček a pro novou kolonii jsou nejvhodnější ty, které už odhodili křídla. Né každá samička je oplodněná a také se vyskytují defektní, které nebudou klást. Proto je dobré zajistit si jich aspoň několik.


2. Když o nějaký ten den prošvihnete rojení, stačí se podívat pod kameny, cihly, prostě pod všechno pod co by se mladá samička mohla schovat. Takto můžete najít samičku už i s několika vajíčky.

3. Jednoduchý způsob je objednání královny přes internet. U nás neni moc lidí co prodávají, já vím pouze o jednom. Můžete to zkusit. Odkaz na prodejce Nebo pokud máte hodně peněz a umíte německy, můžete si objednat zde. Odkaz na antstore.net

4. Pokud neprobíhá rojení, tak už se moc variant nenabízí. Sehnat královnu z nějakého mraveniště je obtížné. Komůrky královen se nacházejí v nejspodnějších patrech mraveniště a to může být i 0,5m pod zemí. Je to náročný a né příliš účiný způsob jak si jí opatřit. Já osobně jsem proti tomu, protože člověk který chce chovat mravence je musí mít rád a nemůže kvůli tomu zničit celou kolonii.

NEDOPORUČUJUKrálovna Lasius Niger

Jestli už jste sehnali královnu tak jí umístěte do zkumavky. Více v sekci Formikárium


Zdroj http://zbysek-mravenci.webgarden.cz/